urząd skarbowy wnioski

Artykuły dotyczące tematu urząd skarbowy wnioski znajdujące się w naszej bazie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące urząd skarbowy wnioski. Znajdź informacje i wiadomości w naszej obszernej bazie artykułów.


 • AUBI - Gebrauchtwagen Opel Ascona A, Baujahr 1988, 1.6 i, Typ C, 75 PS, Redakteur Uli Holzwarth und der Besitzer des Fahrzeuges schauen sich das Service-Scheckheft an, Foto vom 24.08.2006 AB372006 068TUEVREP07 038
  Zaniżanie kwot na umowach i fakturach to częsta praktyka w handlu samochodami. Kupujący zazwyczaj nie wiedzą, czym tak naprawdę ryzykują. Tygodnik "Auto Świat" radzi, jak nie wpaść w pułapki nieuczciwych "miłośników motoryzacji".
 • PSL chce skończyć z PIT-ami
  Politycy PSL wpadli na pomysł, który ułatwi życie milionom Polaków. Jeśli ktoś pracuje tylko w jednej firmie, to nie będzie musiał sam wypełniać PIT-ów. Ma to za nas zrobić skarbówka. Wystarczy fiskusowi przesłać z jakich ulg chcemy skorzystać i komu przeznaczyć 1 proc. podatku, a urzędnicy sami nas rozliczą.
 • Chcesz, żeby dziecko miało szanse na miejsce w przedszkolu? Płać podatki tam, gdzie znajduje się placówka. W przeciwnym razie szanse spadają. Gminy zaostrzają właśnie systemy rekrutacji do przedszkoli.
 • Sąd czeka na prezydenta Komorowskiego
  Bezterminowo warszawski sąd odroczył proces byłego wiceministra obrony Romualda Szeremietiewa. Do przesłuchania pozostał ostatni świadek - prezydent Bronisław Komorowski, szef MON w rządzie Jerzego Buzka. Szeremietiew odpowiada za bezprawne dopuszczenie swego asystenta Zbigniewa Farmusa do tajemnic państwowych.
 • Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło kontrolę oświadczeń majątkowych posła PO Janusza Palikota - poinformował rzecznik biura Jacek Dobrzyński. Funkcjonariusze CBA spotkali się już z posłem PO w tej sprawie. Kto złożył wniosek o skontrolowanie majątku Palikota?
 • CBA przedłużyło kontrolę oświadczeń majątkowych posła Janusza Palikota o kolejne trzy miesiące - poinformował PAP rzecznik biura Jacek Dobrzyński.
 • Przedsiębiorcy nie wierzą, że urzędnicy rozwiążą ich problemy. Dlatego przygotowali listę dziesięciu postulatów, które jak najszybciej rząd powinien wprowadzić w życie, by usprawnić działanie małych i średnich firm. Lista trafiła wczoraj do kancelarii premiera.
 • Nie ma żadnego znaczenia, czy emerytury wypłaci ZUS, czy OFE - według ekspertów będą one tak samo wysokie. Rozmontowanie drugiego filaru jest jednak konieczne, by udało się wreszcie obniżyć dług publiczny.
 • Policja dostanie nowy bat na przestępców
  Nowy system informatyczny pozwoli polskiej policji sprawdzić na terenie całej UE, w jakich bankach przestępcy lokują pieniądze, w jakie akcje inwestują oraz gdzie kupują nieruchomości. Funkcjonariusze uzyskają też łatwiejszy dostęp do baz danych urzędów skarbowych.
 • "Firma dziś nie pracuje". Rząd pozwala zawieszać działalność na kilka dni
  Przyjęty we wtorek przez rząd projekt nowelizujący ustawę o swobodzie działalności gospodarczej daje przedsiębiorcom możliwość zawieszenia działalności nawet na kilka dni - poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu.
 • ZUS się chwali: Nasi klienci są zadowoleni!
  Ponad połowa petentów (57 proc.) pozytywnie ocenia obsługę klienta przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, negatywnie - 12 proc. - wynika z badania Millward Brown SMG/KRC przeprowadzonego dla tej instytucji.
 • "Niech ministrowie Kaczyńskiego nie rżną głupów"
  "Niech ministrowie prezydenccy tamtej kadencji nie rżną głupów, tylko niech opinia publiczna pozna, gdzie ten jasny łańcuch w kancelarii spiął się z tym ciemnym, bo ten moment trzeba wyjaśnić" - mówi Tomasz Nałęcz o ułaskawieniu Adama S. przez Lecha Kaczyńskiego. Nałęcz zapowiada, że kancelaria prezydenta wyjaśni tę sprawę.
 • Tomasz Nałęcz zapowiedział, że Kancelaria Prezydenta wyjaśni w jaki sposób doszło do ułaskawienia przez Lecha Kaczyńskiego przestępcy Adama. S. "Wszystkie wątpliwości należy wyjaśnić, ale mam wrażenie że przed 10. kwietnia prezydent Komorowski i jego kancelaria chcą za wszelką cenę oczernić śp. Lecha Kaczyńskiego - mówi w Radiu ZET Adam Hofman z PiS.
 • To oni "chodzili" wokół ułaskawienia Adama S.
  Już wiadomo, kto zajmował się sprawą ułaskawienia Adama S. z ramienia Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W sprawie pojawiają się nazwiska dwóch prezydenckich ministrów.
 • Ułaskawienie Adama S. Przetrząsną dokumenty
  Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski zlecił audyt "procedur i trybu przygotowywania projektu decyzji" przez urzędników prezydenta Lecha Kaczyńskiego w sprawie ułaskawienia przedsiębiorcy Adama S. - poinformowała PAP dyrektor biura prasowego Kancelarii Joanna Trzaska-Wieczorek.
 • Kobiety dominują wśrod pracowników Służby Cywilnej
  Większość osób zatrudnionych w korpusie Służby Cywilnej to kobiety; nadal jednak rzadziej niż mężczyźni pełnią one najwyższe funkcje w administracji publicznej - wynika z piątkowej debaty "Kobiety w służbie publicznej - szklany sufit".
 • Policja przeprowadziła w Łodzi akcję przeciw nielegalnym taksówkarzom
  10 taksówkarzy, którzy nie posiadają licencji na przewóz osób, i 12 przypadków braku legalizacji taksometru - to efekty akcji policji i Inspekcji Transportu Drogowego, skierowanej przeciwko nielegalnym taksówkarzom w Łodzi.
 • Wszystkie sejmowe kluby poparły ustawę, która ułatwi przedsiębiorcom zakładanie, czy zawieszanie działalności gospodarczej. Projekt trafi teraz do komisji.
 • Czy od zakupu auta z Holandii trzeba zapłacić VAT i akcyzę?
  Osoba fizyczna chce kupić samochód od osoby z Holandii. W Holandii jednak nie został zapłacony VAT, bo właściciel skorzystał ze zwolnienia podmiotowego (z tytułu pełnienia funkcji w jednej z instytucji – NATO).
 • Urzędowe pismo wyślesz mailem
  Koniec kolejek w urzędach. Wiele spraw będzie można załatwić poprzez email. Nie trzeba będzie nawet mieć specjalnego podpisu elektronicznego, wystarczy założyć "zaufany profil" na rządowym portalu.